DAVET

image001 (1)

Üniversitelerimizin değerli öğretim elemanları ve dernek yöneticileri,

Sizleri Ege Öğretim Elemanları Derneği (EGÖDER) tarafından 20-21 Mart 2015 tarihlerinde, İzmir’de düzenlenecek olan 8. Üniversite Kurultayı’na davet etmekten onur duyuyoruz.

İlk duyuruyu yaptığımız günden bu yana, sizlerden gelen konu ve konuşmacı önerileri doğrultusunda oturum konuları ile alt konu başlıklarını içeren kurultayın taslak programını oluşturduk. İlk çağrı metnimizde de belirttiğimiz gibi, programı oluştururken özellikle önemsediğimiz nokta, kurultayda mevcut sorunların masaya yatırılması yanında, sorunlara çözüm önerilerinin de getirileceği bir tartışma ortamı sağlamaktı. Bu doğrultuda kurultay sonunda akademik dünyaya, yöneticilere ve topluma ileteceğimiz bildirgeyi, geçmişe yönelik ‘neden’ler kadar, geleceğe yönelik ‘nasıl’ları da kapsayan bir içerikte hep birlikte oluşturmayı hedefliyoruz.

Kurultayın gerçekleştirilmesinde destek veren başta TÜMÖD olmak üzere DEÜNİDER, AKADEMİ SAMSUN, İNÖDER ve BİL-KOOP’a teşekkür ediyoruz.

Düzenlenecek kurultayın üniversitelerimizin topluma yön veren işlevi ile aydınlanma mücadelesine önemli katkılar sunacağı umuduyla sizleri aramızda görmeyi umut ediyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Ege Öğretim Elemanları Derneği (EGÖDER)

http://universitekurultayi2015.blogspot.com.tr/